Çocuklar için Desen Workshop

Kadıköy çocuk resim dersi kursu

Ece Atalay’dan “Öğretmenin portresi”

Çocuk Desen Workshop, çocuğunuzun neredeyse yetişkin kalitesinde karakalem, renkli kalem, suluboya, kuru ve yağlı pastel resimler yapmasını sağlayacak bir resim kursudur. Çocuğunuzun iyi resim yapmasını istiyorsanız, onun için verebileceğiniz en doğru karar, bu resim dersi programıdır.

Çocuklar için olan birçok resim kursu, çocukların resim yaparak güzel vakit geçirmesine odaklanır. Resim öğrenmek için çok genç oldukları düşünülerek, onlara resim öğretmek için pek uğraşılmaz.

Halbuki, özellikle 8 yaşından itibaren, çocuklara teknik beceriler verilebilir. Üstelik, genç yaşlarından ötürü, çocuklar çok hızlı öğrenir ve henüz hayatla körelmemiş yaratıcılıklarıyla güçlü ve ilginç resimler çıkartabilirler. Bunların yanı sıra, resim için çizgiye dikkat etmeyi öğrenirken, çocuğunuzun el yazısı gelişir; resimde ölçü almayı öğrenirken özümsediği kesirler konusu çocukların okul derslerine destek olur ve genel olarak odaklanma becerileri gelişir.

8-11 yaşlarında çocuklar, tüm detaylarıyla gerçekçi resimler yapmak istemeye başlarlar. Ancak, o yaşa kadar geliştirmiş oldukları sembol sistemi, çocukların diledikleri gibi gerçekçi resimler yapmalarına engel olur. Bu dönemde, istedikleri sonuçları alamamanın yarattığı hayal kırıklığı, çocukların genellikle karikatüre yönelmelerine, uzun vadede ise resmi bütünüyle bırakmalarına sebep olabilir.

Yetişkinler arasında sıklıkla duyulan “çöpadam bile çizememe” durumu, aslında yetenek eksikliğinden değil, gerçekçi resim yapma isteğinin güçlendiği bu yaşlarda çocuğun yönlendirilmemiş olmasından kaynaklanır.

SK-Studyo-Kadikoy-cocuk-resim-kursu-otoportre-cocuklar-icin-karakalem-cizim-dersi

Desen Workshop’un son projesi olarak çocuklar kendi otoportrelerini yaparlar

Desen Workshop, çocuğunuzun iyi resim yapması için gereken algısal becerilerini geliştirici egzersizler ve bu egzersizler sırasında öğrendiklerini bir araya getiren resimlerin oluşturduğu bir programdır. İki saat süren ders günleri, öğrencinin algısal becerilerini geliştirecek resimsel egzersizlerle başlar, daha soyut konuları somutlaştıran tasarım ve oyunlarla devam eder ve kompozisyon çalışmalarıyla noktalanır. Renkli Desen Workshop programına geçildiğinde ise, görünürde renk ve renk uyumu incelenirken, Desen Workshop sırasında öğrenilmiş gözlemsel ve resimsel becerilerin özümsenip doğallaşması sağlanır.

Çocuklar için Desen Workshop, çocuğunuzun hayatı boyunca sahip olacağı resim becerisini, dengini görmediğiniz bir hız ve başarıyla edinmesini sağlar.


Yetişkinler için Desen Workshop için tıklayın.

İlgilendiyseniz, hemen önkaydınızı yaptırın ve dersinizin gün-saatini keyfinizce belirleyin.


 

Çocuklar için Desen Workshop SKU UPC Model

Resim Öğretmenimiz Selin Hanım\'aÇocuklar anaokuluna devam ettikleri süreçte çok güzel resimler yapabilirken ilkokulun başlaması ile birli

Mar 10, 2012 by Anonymous
Ad-soyad: Ayçe A. • 
Atölye: Çocuklar için Desen Workshop 

Resim Öğretmenimiz Selin Hanım\'a

Çocuklar anaokuluna devam ettikleri süreçte çok güzel resimler yapabilirken ilkokulun başlaması ile birlikte resim yeteneklerinde adeta bir azalma yaşanıyor. Ben de kızımın bu konuda yetenekli olduğunu düşündüğümden resme tekrar yakınlaşmasını sağlamak üzere Selin Hanım\'dan bu konuda bize yardımcı olmasını istedim.

Kızımın Selin Hanım\'la olan çalışmalarının bir kısmına katılma şansım oldu. Selin Hanım bize çocukların neden böyle bir süreçten geçtiğini anlattı ve isteyen herkesin resim yapabileceğini gösterdi. İlk birkaç derste yapabildiklerimize açıkçası inanamadım ve resim yapmanın öğrenilebilir bir süreç olduğu konusunda ikna oldum.

Selin Hanım resim çalışmaları sırasında belli bir program izleyerek ilerliyor. Her dersin sonunda o derste kızımla birlikte yaptıklarını zevkle izliyoruz.


5.0 5.0 1 1 Resim Öğretmenimiz Selin Hanım\'aÇocuklar anaokuluna devam ettikleri süreçte çok güzel resimler yapabilirken ilkokulun başlaması ile birlikte resim yeteneklerinde adeta Çocuklar için Desen Workshop

Sizin deneyiminiz nasıldı?


Kendi SK Stüdyo deneyiminizi yazın, başkaları da okusun
* Required Field

YORUMLAR

Okulda seçmeli ders olarak aldığım Animasyon Film dersi için bir çizgi film yapmam gerekiyordu. After Effects programına hakim olmadığımdan yardım almaya karar verdim ve...

Zeynep S.
1. sınıf öğrencisi, Bahçeşehir Üniversitesi, Sinema-TV Bölümü

BU KURSLA İLGİLİ Sorunuzu sorun, hemen arayalım

Sosyal İnsanlarız

Dağınıklığı hoşgörün, yeni Kadıköy adresiyle birlikte yeni site de yapalım dedik