Çocuklar için Desen Workshop

Kadıköy çocuk resim dersi kursu

Ece Atalay’dan “Öğretmenin portresi”

Çocuk Desen Workshop, çocuğunuzun neredeyse yetişkin kalitesinde karakalem, renkli kalem, suluboya, kuru ve yağlı pastel resimler yapmasını sağlayacak bir resim kursudur. Çocuğunuzun iyi resim yapmasını istiyorsanız, onun için verebileceğiniz en doğru karar, bu resim dersi programıdır.

Çocuklar için olan birçok resim kursu, çocukların resim yaparak güzel vakit geçirmesine odaklanır. Resim öğrenmek için çok genç oldukları düşünülerek, onlara resim öğretmek için pek uğraşılmaz.

Halbuki, özellikle 8 yaşından itibaren, çocuklara teknik beceriler verilebilir. Üstelik, genç yaşlarından ötürü, çocuklar çok hızlı öğrenir ve henüz hayatla körelmemiş yaratıcılıklarıyla güçlü ve ilginç resimler çıkartabilirler. Bunların yanı sıra, resim için çizgiye dikkat etmeyi öğrenirken, çocuğunuzun el yazısı gelişir; resimde ölçü almayı öğrenirken özümsediği kesirler konusu çocukların okul derslerine destek olur ve genel olarak odaklanma becerileri gelişir.

8-11 yaşlarında çocuklar, tüm detaylarıyla gerçekçi resimler yapmak istemeye başlarlar. Ancak, o yaşa kadar geliştirmiş oldukları sembol sistemi, çocukların diledikleri gibi gerçekçi resimler yapmalarına engel olur. Bu dönemde, istedikleri sonuçları alamamanın yarattığı hayal kırıklığı, çocukların genellikle karikatüre yönelmelerine, uzun vadede ise resmi bütünüyle bırakmalarına sebep olabilir.

Yetişkinler arasında sıklıkla duyulan “çöpadam bile çizememe” durumu, aslında yetenek eksikliğinden değil, gerçekçi resim yapma isteğinin güçlendiği bu yaşlarda çocuğun yönlendirilmemiş olmasından kaynaklanır.

SK-Studyo-Kadikoy-cocuk-resim-kursu-otoportre-cocuklar-icin-karakalem-cizim-dersi

Desen Workshop’un son projesi olarak çocuklar kendi otoportrelerini yaparlar

Desen Workshop, çocuğunuzun iyi resim yapması için gereken algısal becerilerini geliştirici egzersizler ve bu egzersizler sırasında öğrendiklerini bir araya getiren resimlerin oluşturduğu bir programdır. İki saat süren ders günleri, öğrencinin algısal becerilerini geliştirecek resimsel egzersizlerle başlar, daha soyut konuları somutlaştıran tasarım ve oyunlarla devam eder ve kompozisyon çalışmalarıyla noktalanır. Renkli Desen Workshop programına geçildiğinde ise, görünürde renk ve renk uyumu incelenirken, Desen Workshop sırasında öğrenilmiş gözlemsel ve resimsel becerilerin özümsenip doğallaşması sağlanır.

Çocuklar için Desen Workshop, çocuğunuzun hayatı boyunca sahip olacağı resim becerisini, dengini görmediğiniz bir hız ve başarıyla edinmesini sağlar.


Yetişkinler için Desen Workshop için tıklayın.

İlgilendiyseniz, hemen önkaydınızı yaptırın ve dersinizin gün-saatini keyfinizce belirleyin.


 

YORUMLAR

Resim yapmayı çok seviyordum ancak kendi kendime olan her denememde fazlasıyla başarısız oluyor ve çirkin şeyler üretiyordum. En ufak bir renk uyumundan bile yoksun olduğumu düşünmeye başlamış ve kendime olan güvenim çok çok azalmıştı. Selin Hanım'ın kendine özgü eğitim sisteminde kendimi buldum. Sadece gördüğümü resmetmeyi değil, beğendiğim türde resimler yapmaya başladım. Kendisi hem sanat ve resim konusunda çok bilgili, hem de müthiş bir eğitmen.

Elif Ö.

BU KURSLA İLGİLİ Sorunuzu sorun, hemen arayalım

İsim-Soyadı*

Telefon*

E-posta*

Mesajınız

Sosyal İnsanlarız

Dağınıklığı hoşgörün, yeni Kadıköy adresiyle birlikte yeni site de yapalım dedik